Projekt Sochy Novopacka pokračuje

přidáno: 17. 10. 2011 3:00, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 24. 10. 2011 22:22 ]
 
 
 
I v letošním školním roce bude druhou částí pokračovat projekt Sochy Novopacka, který je součástí 4. klíčové aktivity Velkého školního klíčování. Jedná se o přípravu, tvorbu a zveřejnění webové stránky, kterou kompletují společně se svými profesory studenti Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické. Část věnovaná sochám je již z poloviny hotová díky studentkám 3.A, které takřka půl roku obcházely Městskou knihovnu a Muzeum v Nové Pace. Hledaly na netu, fotografovaly sochy samotné a pokoušely se je i zpopularizovat- napodobit a vyfotit. Jednotlivé stránky, věnované každé soše, obsahují také smyšlenné příběhy plné fantazie(vznikly v hodinách LJP), mapu lokalizace sochy, někdy i ilustraci, komix.
Novopacko je místem, kde najdeme sochy na každém kroku (je jich opravdu hodně-jen ve středu města cca. 30) a tak studentky 3.A zvládly takto složitě zpracovat přibližně polovinu z nich. Druhá část soch čeká nyní na studentky 2.A SOŠPg. Jak můžete vidět na fotu, i přes nepřízeň počasí jsme si sochy společně prohlédli a vždy dvojice dívek ze 2.A si i svoji sochu již vybrala.
Přínos projektu Památky Novopacka je, myslím, obrovský, ba přímo neocenitelný. Vždyť již brzy bude tato stránka zveřejněna. A každý zájemce, turista i návštěvník Nové Paky zde bude moci najít zdarma kompletní dostupné informace o všech historických zajímavostech našeho města. Odkaz na tyto stránky- práci studentů- bude i na webu města Nová Paka.
 
                                                                      PaedDr. Kateřina Krausová
 
Comments