Hledáme interiér MTŠ pro velkoformátovou malbu

přidáno: 29. 10. 2011 12:38, autor: Kateřina Krausová   [ aktualizováno 29. 10. 2011 12:39 ]


Ne, nebojte se. Nehledáme plochu, na kterou bychom sprejem nastříkali grafitti a své tagy....V loňském školním roce nás požádala nemocnice v Jilemnici o vyzdobení chodeb ve zdejším Dětském oddělení. Šikovné studentky tehdejší 3.A SOŠPg, které se v předmětu psychologie právě věnovaly psychice nemocných dětí, se okamžitě začaly věnovat výtvarným návrhům pro toto oddělení a malbě pro dětský interiér vůbec. Příjemné náměty, dětem srozumitelné ztvárnění, pastelové barvy, prostor pro dětskou fantazii, to vše byla kritéria vznikajících návrhů. Již předem jsme mezi sebou různými výtvarnými testy a diktáty zjistili, na co je kdo "specialistou" a dali dohromady variabilní koncepci výzdoby, která se dá v praxi použít pro různý dětský interiér.
O to větší bylo naše zklamání letos na jaře. Nemocnice v Jilemnici a její Dětské oddělení prošlo rekonstrukcí, zdravotní vedení, které s námi celou akci domlouvalo, bylo přeřazeno na jiné oddělení.....A návrhy zůstaly. Hledáme proto touto cestou zeď, chodbu, hernu......, kam by studentky výtvarného semináře 4.A mohly malby pro děti realizovat ještě předtím, než odmaturují a odejdou. A nejedná se jenom o onu zeď. Potřebovali bychom i barvy (metr čtvereční přijde zhruba na 500 kč., 10 metrů čtverečních už jen na cca. 3000 kč.) Pokud by se malba realizovala mimo Novou Paka, studentky jsou ochotné zaplatit si jízdenku tam a zpět, nocleh na místě by se dal realizovat na koberci ve spacáku někde např. v zařízení, kde bychom malovali.
Další obrázky se Vám možná podaří vidět na : https://picasaweb.google.com/103911650379847904050/24Rijna2011?authuser=0&feat=directlinkComments