Aktuálně‎ > ‎clanky-1‎ > ‎

Zážitková akce týmů Klíčování- Lov pokémonů

přidáno: 1. 9. 2016 0:12, autor: Kateřina Krausová

Pohybovat se ve světě rozšířené reality, kdy se před vámi objevují pokémoni jako na běžícím páse, si vyzkoušeli v rámci projektu Klíčování těsně před začátkem školního roku členové profesorského sboru naší školy. Zlomili tak všeobecné přesvědčení, že ačkoliv se denně ve světě lovení pokémonů zúčastňuje 26 miliónů lidí, 99% z nich prý není starších, než 20 let. Nezbytné vybavení jako jsou Pokébaly a chytré mobilní telefony doplnily na předem neznámých stanovištích (v tzv. Pokéstopech) získaná vejce- zárodky Pichu a inkubátory na pokémony. V těchto jednoduchých zařízeních pak nečekaně všechny skupiny pedagogů úspěšně vejce donosily. A to nejen nutné dva kilometry tak, aby se jim z něj vylíhl Pikachu, ale dokonce více než 5 km tak, aby se zárodek zdokonalil až na stupeň Rajchu.

Kromě bodů za donošení avatara bylo po trase výpravy předem rozmístěno 70 pokémonů, z toho 13 prémiových.
 Ty bylo možno ulovit tradičně na významném místě, což byl v našem případě nádherný objekt dřevěného kostela na Husově kopci. Fundovaný historický výklad pana Kouta nenarušil ani incident, kdy se za břízou objevil 2 m vysoký Pikachu, který začal před členy našeho pedagogického sboru provokativně prchat. Svým mobilním telefonem a naprostou připraveností k akci ho ulovila p. prof. Daníčková a získala tak pro svůj tým mimořádnou odměnu 1000 bodů. Postarala se tak o  přesvědčivé vítězství svého družstva.

Hra Pokémon GO nám ukázala, jak si můžeme zábavnou formou zvyšovat tělesnou zdatnost a zároveň v rámci soutěžení mezi konkurenčními skupinami trénovat kooperaci uvnitř vlastního týmu. V závěrečné evaluaci v restauraci KZ jsme zhodnotili úspěšnou akci a ocenili plánování a herní efektivní strategie šesti zúčastněných týmů.
 Všichni se tentokrát správně zaměřily na kvantitu, zatímco po celý školní rok u nás vítězí kvalita.

Na závěr bych chtěla upozornit na to, že přestože se zvláště na náměstí někteří pedagogové v zápalu boje o pokémony vrhali i do vozovky, vždy se předtím dokonale rozhlédli. Proto také nedošlo k žádnému incidentu, o nichž nás v poslední době v souvislosti se hrou Pokémon GO informují média z celého světa.


Comments