Aktuálně‎ > ‎clanky-1‎ > ‎

Ve stopách Velkého školního klíčování: Úspěšný teambuilding

přidáno: 2. 9. 2015 2:21, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 2. 9. 2015 2:29 ]
Další akcí, navazující na projekt Velké školní klíčování, se stal teambuilding pedagogického sboru, který proběhl dne 28.8.2015. Účastníci se úderem 8.30 hod. vydali na "tajnou" pěší trasu (někteří i kolmo - rozuměj na kole). Každý byl vyzbrojen "záznamovým archem" pro sbírání razítek z jednotlivých stanovišť a speciální mapou. Práce s mapou byla někdy poněkud nesnadná. To může potvrdit i autor tohoto článku - bývalý PR manažer Velkého školního klíčování, který nafasoval mapu pohybu vojsk ve Středomoří za 2. světové války.  Cíl pochodu byl na ní sice fixou vyznačen, leč některé orientační body (např. osamělý strom poblíž skiareálu Máchovka) bylo velmi obtížné podle mapy najít. 

Během pochodu plnili jeho účastníci nejrůznější úkoly na jednotlivých stanovištích. K nim patřilo např. vytvoření originálního trojverší, doplňujícího předchozí text, výroba jídelních hůlek (na základě poplašné, a jak se později ukázalo, nepravdivé informace, že v cílové destinaci došly příbory) či originálního náramku nebo náhrdelníku z přírodnin (materiály: jehla, nit, připravené jeřabiny plus co les dal), vědomostní kvíz a poznávání vzorků neznámých tekutin po čichu.

Po asi třech hodinách turistiky všichni dorazili zdrávi do cíle - restaurace Javorský Mlýn, kde čekala zasloužená odměna v podobě oběda. Jeho součástí bylo i zhodnocení aktivit na jednotlivých stanovištích.

Akce zdárně přispěla ke stmelení kolektivu pedagogického sboru i k načerpání nových sil před novým školním rokem. Poděkování patří hlavní organizátorce Kateřině Krausové (viz obr. 6), jejíž potenciál nápadů je zřejmě nevyčerpatelný, což se potvrdilo i tentokrát.


Comments