Aktuálně‎ > ‎clanky-1‎ > ‎

Velké školní klíčování na prahu nového roku

přidáno: 12. 1. 2011 0:17, autor: Josef Křeček

Se začátkem nového kalendářního roku se na Gymnáziu a  Střední odborné škole pedagogické v Nové Pace opět naplno rozběhlo dění v projektu Velké školní klíčování, spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Projekt je zaměřen na zkvalitnění výuky skrze podporu mezipředmětové spolupráce a zavádění projektového vyučování do každodenní školní reality.

 

Na poradě projektového týmu dne 11.1.2011 zhodnotili učitelé – účastníci projektu průběh první klíčové aktivity projektu – vzájemných hospitací, dále hospitací na jiných školách v ČR (na gymnáziích v Táboře a Jablonci nad Nisou) a také na zahraničních školách v Německu, Dánsku a Belgii. Výsledky této aktivity byly hodnoceny jako velmi dobré. V diskusi k výsledkům hospitací bylo konstatováno, že nejen projektové, ale i „klasické“ hodiny mohou být zajímavé a zábavné.

 

Po druhé klíčové aktivitě (školení pedagogů), která proběhla v listopadu, je nyní na řadě třetí aktivita – školení studentů. To proběhne ve dvou fázích. V té první, realizované na přelomu ledna a února, budou vyškoleni vybraní studenti ze šesti tříd na téma Práce a komunikace v týmu. Ve druhé fázi, která proběhne v únoru, budou vyškoleni všichni studenti (s výjimkou maturitních ročníků) na téma Práce na projektech. Na škole proběhne projektový den formou workshopů v rozsahu cca 3 hodin.

 

V plném proudu je i příprava čtvrté aktivity, nazvané velký školní třesk. Ta bude zahrnovat přibližně 20 projektů s cílem zavádění mezipředmětových vztahů do praxe. Projekty budou probíhat od března 2011 do února 2012.
 
Sledujte dění v jednotlivých klíčových aktivitách - viz lišta vlevo. Nově jsou zařazeny základní informace k aktivitě 03 a brzy se v aktivitě 01 objeví zprávy z hopsitací na gymnáziích v Táboře a v Jablonci nad Nisou.
Comments