Aktuálně‎ > ‎clanky-1‎ > ‎

Spolupráce předmětových komisí VV a AJ v úspěšném projektu" My house" letos už potřetí

přidáno: 12. 4. 2017 12:28, autor: Kateřina Krausová
Dobré nápady nepřicházejí každý den, a když se něco opravdu povede stojí za to, to opakovat. Takovým osvědčeným nápadem je projekt "My house", který absolvují již třetí rok žáci z primy ve spolupráci se svými vyučujícími VV (Kateřina Krausová a Šárka Horáková) a AJ ( Jana Budinská a Romana Kalivodová).
Na tomto projektu žáci letos pracovali více než dva měsíce. Cílem bylo navrhnout vlastní originální dům stylem polyekranu. Na formátu A 1 žáci navrhli vizuální podobu vysněného domu, půdorys jednotlivých pater a místností a urbanistický popis zasazení domu do okolního prostředí. Studie musela být doplněna minimálně stovkou anglických slovíček a popisem umístění domu, použitých materiálů a podobně. Inspirací pro výtvarnou podobu dílka bylo poučení o moderních materiálech a nejslavnějších stavbách současnosti, při hledání anglických slovíček měli žáci k dispozici slovníčky specializovaných pojmů souvisejících s bytem a architekturou, mohli používat i překladač google nebo vlastní mobilní telefony. Slovní zásobu získávali žáci v hodinách AJ, kde také s vyučujícími během práce konzultovali slovíčka a pojmy a v současné době  dokončují i správný popis domu.
Kromě opravdu originálních obrázků (každý je jiný) děti získaly bohatou a specializovanou slovní zásobu. A spolupráce mezi kolegyněmi z obou komisí je možná zárukou i dalších úspěšných nápadů v budoucnu.

Comments